Допомога При Харчовий Залежності
Залежність від їжі
Залежність може встановлюватися з будь-якою речовиною або видом діяльності. Але кожна залежність має свою специфіку і одна з найбільш поширених залежностей це залежність від їжі або зворотна сторона захворювання - голодування. Напевно, багато хто з нас чули такі вирази: «коли я нервую, я їм», або таке «я стрес заїдають ...», або «коли я їм, я не відчуваю себе таким самотнім», або просто, «я люблю смачно і багато поїсти. Нас так з дитинства привчили »і багато інших відмовки ... Але дуже багато після їжі, відчувають почуття відрази до себе, докори сумління або занурюються в депресивні стани. Вважається, що залежність від їжі частіше зустрічається у жінок, але чоловіки теж страждають на цю недугу. Ця залежність має свій психологічний прототип в дитинстві. Для немовляти годування не тільки задоволення потреби в їжі, але і мірило любові або занедбаності. На підсвідомому рівні цей зв'язок залишається на все життя. Коли з'являється почуття нестачі любові і незахищеності, старий інстинкт знаходить рятівний вихід - змушує нас є більше, щоб пробудити дитяче почуття безпеки. Голодування - це теж спосіб позбутися від почуття невдоволення собою і один з методів привернути увагу до себе. Однак «спрагу любові» таким способом вгамувати неможливо. Внутрішня порожнеча залишається. Нудьга і пусте життя теж запускають цей механізм, адже ми сумуємо за коханням, визнання, захищеності. У дитинстві батьки купували солодке в нагороду чи розради. Це солодке було реальним і наочним виразом їх любові. У більш пізньому віці жінки знають, що «шлях до серця чоловіка лежить через шлунок».
Розчарування і стрес заїдати. Такий спосіб життя призводить до ожиріння, що приносить нові розчарування, про які допомагає забути їжа. Це поведінка говорить про залежність особистості, яка не може забезпечити опору в собі. Образно кажучи, товстун носить на собі свої проблеми. Ці невирішені психологічні проблеми вже в прямому сенсі роблять його життя важче.
Надмірна вага вказує на наявність:
- туги з безпеки і захищеності.
- бажання отримати більше любові і відданості.
- дитячих моделей поведінки: якщо доїси все, що в тарілці - хороший хлопчик.
- бажання запастися на «чорний день», тобто тривога про майбутнє заважає жити Тут і Зараз.
- які хвилюють почуттів незадоволеності, страху, розчарування, горя, самотності, депресії, невпевненості.
- бажання бути більше, ширше, вагоміше, тобто виглядати так, як виглядають люди «мають вагу».
- почуття нудьги і порожнечі життя.
Хто має надлишкову вагу, не живе в світі з собою і хоче мати визнання, захищеність, любов, в яких, проте, відмовляє сам собі. Недоотриманий в дитинстві любов «мітить» життєвий шлях людини. Буває, що мати не відчуває до дитини істиною любові. Випробовуючи почуття провини, вона ніби доводить собі і іншим, що любить дитину. Зовні виглядає як дуже турботлива мати. З дитини вона «ліпить» тільки їй ведений образ. Таке виховання трудомістка, але «холодна», і дитина не відчуває любові. Адже мало самим відчувати любов до дитини, необхідно щоб він її відчував постійно. Навіть не отримана похвала сприймається дитиною як покарання. Є матір, які намагаються відсутність любові компенсувати їжею. У таких сім'ях їжа головне, вона символізує любов. Тут формується залежність від їжі. Страждає дитина, але це не вина матері, і її біда. Вона, в свою чергу, недоотримала в дитинстві любові і тільки передала негативний психологічний спадок. В результаті у дитини залежність від їжі і надмірна вага, а у матері сни, в яких дитина потрапляє під машину або тоне і симптоми неврозу.
Іноді залежність від їжі стає головною проблемою. Описані випадки, коли жінки займалися проституцією в зв'язку з нестачею грошей для придбання величезних кількостей їжі. Але буває залежність від їжі з протилежним знаком. Тоді жінки йдуть з соціального життя, залишають навчання, позбавляються всіх інших інтересів, крім проведення днів в пильному вивченні калорійних карт, вимірі талії, стегон, гомілок. Піддаючись "моді" багато хто починає голодувати, деякі починають страждати на булімію, що при відсутності належної професійної допомоги призводить до серйозного захворювання і проблем викликаних цією недугою. Чим пізніше звернутися за допомогою, тим складніше людині впоратися з своїми проблемами, переконаннями, поглядами на себе і своє життя. Поверніть спокій у Ваше життя, зверніться до професіоналів!