Ознаки та причини стресу
Стрес і тривога - знайомі кожному, але чи знаємо ми, якими вони бувають? Які основні ознаки? Як справлятися з стресів і тривогою?
Тривога - це не завжди симптом хвороби, іноді тривога змушує людину «присісти на лавочку» і проаналізувати ситуацію, життя і т.д., і служить як мотивація, як «двигун» життєвих процесів.
Стрес - психологічний стан людини, при якому відчувається сильна психічна та фізична активність. Подібний стан - реакція організму на зовнішні і внутрішні подразники, як негативні, так і позитивні. Зовнішніми подразниками можуть бути і перенапруження, і негативні емоції, і монотонна метушня, і велика радість.
Стан стресу в малих дозах потрібно відчувати кожній людині, тому що змушує шукати вихід з проблеми, думати, без стресу життя було б нудним. Завдяки стресу організм людини набуває нових корисніше якості, які необхідні для боротьби за існування. Наприклад, завдяки реакції на стрес виробляються антитіла в ході боротьби з інфекцією і т.д. Хоча, з іншого боку, якщо людина весь час живе під гнітом стресу, то знижується ефективність роботи людини, організм слабшає, втрачає сили, здатність вирішувати проблеми.
Основні ознаки стресу:
Існує кілька ознак стресу, які характерні для більшості людей:
- Почуття роздратованості, пригніченості без особливих причин.
- Нездатність зосередитися на роботі.
- Проблеми з пам'яттю, зниження швидкості розумового процесу, часті помилки.
- Часті головні болі, різі в шлунку, які не мають органічних причин.
- Депресія (меланхолія), фізична слабкість, небажання що-небудь робити, постійна втома.
- Зниження апетиту або постійне відчуття голоду.
- Втрата почуття гумору.
- Зловживання шкідливими звичками.
- Підвищена збудливість і образливість.
- Постійно виникають бажання поплакати, сльозливість -переходящая в ридання, тугу, песимізм, жалість до себе.
- Відсутність інтересу до оточуючих, до рідних і близьких.
- Неможливість розслабитися відкинути в сторону свої справи і проблеми.
- Іноді з'являються нервові тики, нав'язливі звички: людина покусує губи, гризе нігті. З'являється метушливість, недовіра до всіх і кожного.
Дані симптоми можуть проявлятися по одному після того, як організм зреагував на зовнішній подразник, їх поява може призвести до нервового зриву.
Бувають зовнішні причини стресу, наприклад:
- зміна місця роботи
- смерть родича
- мікроби і віруси
- температура навколишнього середовища і т.д.
Розрізняють так само внутрішні причини стресу, такі як:
- життєві цінності і переконання
- особиста самооцінка людини і т.д.
Наслідки стресу
Коли людина довго піддається стресу, то це може привести до:
- інсульту
- Захворювань шлунково-кишкового тракту (виразка, порушення апетиту, запори, діарея)
- Порушень сну (безсоння, сонливість).
- імпотенції і інших розладів.
- Прискорення старіння, різкого погіршення стану волосся, шкіри, нігтів.
- Появі серцево-судинних захворювань (гіпертонія, тахікардія, стенокардія)
- Виникненню деяких шкірних захворювань, наприклад екземи.
Стрес може стати причиною ракових захворювань в організмі людини.
Причини стресу
«Стрес - це коли фізичні або психічні фактори, діючи на організм, змушують мобілізувати всі сили, боротися і жити далі. Існують стрес фізичний і психологічний, також є багато інших, але ці найбільш значущі. До фізичного стресу відносяться переохолодження, перегрівання, важка фізична праця і т.д. При невеликих навантаженнях, незначних перегрівання, організм адаптується, звикає і легше переносить стресові реакції. Психічний стрес - це зіткнення людини з конфліктами, буденними ситуаціями, які змушують нас мобілізувати наші психічні сили. Коли стресові ситуації сильні, то організм входить в стан хронічного і важкого стресу, який може втілитися в хвороба».
Чого краще не робити
Транквілізатори. Згадайте, скільки людей нажили собі ще більше проблем, підсівши на заспокійливі ліки? Якщо можливо, то постарайтеся вирішити проблему своїми силами. Адже насправді все в нас і якщо ви хочете впоратися зі своїм станом - ви впораєтеся самі, з допомогою одного або психолога.
Алкоголь і наркотики. Ще більше життів пішло під укіс, коли люди намагалися вирішити свої проблеми за допомогою цих «антистресових» методів. Якщо не хочете посилити свої проблеми алкоголізмом або наркоманією - утримайтеся! І тримайтеся подалі від «доброзичливців», рекомендації яких зводяться до класичного: «пішли, вип'ємо - легше стане». Якщо хоч раз в житті страждали похміллям - згадайте цей стан і приплюсуйте до нього ваш теперішній душевний дискомфорт. Стало легше?
Стресів схильні і чоловіки і жінки, але у кожного організму свої особливості. Якщо Ви, помітили в себе ознаки стресу, і Вас щось турбує, необхідно виявити його причини, що б було простіше впоратися зі стресом і тривожними станами, ми рекомендуємо звернутися до наших фахівців, і вони допоможуть впоратися з цими станами, і ми разом знайдемо вихід з ситуації, що склалася. Не залишайтеся наодинці з труднощами, разом ми впораємося.